Sosyal Hizmet Bölümü Eğitim ve Staj Uygulamaları Değerlendirme Anketi Sonuç Raporu

Sosyal Hizmet Bölümü Öğrencileri İle Gerçekleştirilen Eğitim ve Staj Uygulamaları Değerlendirme Anketi Sonuç Raporu Yayınlandı!

 

Üniversitemiz sosyal hizmet bölümü bölüm başkanlığında gerçekleştirilen eğitim ve staj uygulamaları değerlendirme anketi sonuç raporu yayınlandı. Bölüm öğrencilerinin 2019/2020 eğitim yılında gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerinden ve staj uygulamalarından memnuniyetlerini belirlemek amacı ile hazırlanan çalışma ile öğrencilerin eğitim öğretim süreçlerine dair görüşleri alındı.

Bölümde gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyetleri, alınan dersler, ders dışı etkinlikler ve gerçekleştirilen staj uygulamalarına ilişkin memnuniyetlerin ölçüldüğü bu çalışmada ayrıca öğrencilerin önümüzdeki eğitim yılında açılmasını istedikleri seçmeli dersler ve staj uygulamalarını gerçekleştirmek istedikleri alanlara ilişkin talepleri toplandı.

İlk kez uygulanan bu değerlendirme sistemine ilişkin öğrenci memnuniyetinin yüksek olduğu gözlenen bu çalışmanın eğitim uygulamalarında kaliteyi arttırmak adına önemli olduğu düşünülmekte ve önümüzdeki yıllarda tekrarlanması hedeflenmektedir.

Çalışmada kullanılan anket formuna aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

https://forms.gle/LMQPd9WiMy8AJXbM8

 

Çalışmanın sonuç raporuna buradan ulaşılabilir.

Görüntülenme: 720 Yayınlanma Tarihi: 2 Temmuz 2020